آخرین بروز رسانی شنبه 23 دی 1396

ورود

ورود به سیستم

نام کاربری *
کلمه عبور *
مرا به خاطر داشته باش

اخبار روزانه -سفر به کرمانشاه - حضور سرکار خانم گوهر خیراندیش درخانه شریان - کمپین کانکس شریان

 

    آرین کوچولوی 8 ساله

با اختلال ریتم قلبی برای دومین بار تحت درمان از بین بردن راه های هدایت نا بجای ریتم قلبی قرار گرفته.
پسر کوچولوی گیلانی، به طراوت و سبزی طبیعت...
به مادرش قول داده برات همه چیزهایی رو که نداری میخرم... بعداً که بزرگ شدم

و ما هم دعا میکنیم که درخت زندگیش سبز و پر از بار باشه...

 


      رهام خان عزیز...

3 ساله و با سوراخ بین بطنی که در بیمارستان شهید دکتر لواسانی جراحی شده... حالش خوبه و میره تا برای فردای این کشور با دعای پدر و مادر و تک تک مردم عزیزی که صرف نظر از گرفتاری ها روزمره، برای آینده کشورشون دغدغه دارن، تبدیل به یک انسان شریف و بزرگ اندیش بشه

امیدواریم این ثروتهای واقعی شایسته این باشن تا آینده این سرزمین رو اداره کنن...

 


     النا کوچولوی 4 ساله

با تنگی شدید دریچه شریان ریوی

در بیمارستان شهید دکتر لواسانی که قبلا تحت ترمیم نگی دریچه با بالون قرار گرفته بود و به علت رفع نشدن کامل این تنگی مجددا مورد ترمیم تنگی دریچه با بالون قرار گرفت.

 


 پنجشنبه 96/09/30

    ابوالفضل کوچولوی 5/5 ساله با تشخیص تنگی دریچه شریان ریوی که در بیمارستان شهید دکتر لواسانی تحت عمل باز کردن دریچه با بالون قرار گرفت.

 


   ادریس ... شاید باور نکنید که پسر کوچولوی بزرگ نام ادریس ـ نوزاد یک ماهه ای بود که در ماموریت هفتم بنید نیک ورزی شریان در زاهدان تشخیص داده شد و مشکل بسیار جدی به نام جابجایی عروق بزرگ داشت که باید در همان روزهای اول عمل میشد.

اما دیر تشخیص داده شده و قلب نوزاد به علت تداخل خون تیره و روشن و فشار بالایی که برای اکسیژن رسانی به بافتهای حیاتی تحمل کرده بود دچار عوارض دیگری هم شده بود.

تا فراهم کردن ساز و کار انتقال نوزاد و مادر به تهران (به این علت که مادر سه فرزند کوچک دیگر هم داشت و پدر برای ادامه شغل بسیار دشوارش امکان همراهی با فرزند را نداشت) و پذیرش در بیمارستان زمان زیادی گذشته بود.

تقریبا تمایلی به انجام یک عمل پر ریسک برای نوزاد وجود نداشت.

وقتی بعد از مشکلات و انتظاری سخت نوزاد عمل شد ... عملی بسیار سنگین که امید بهبودی نوزاد بسیار کم بود... روزهای بسیار سخت و طولانی ای سی یو شروع شدند و مادری تنها در شهری غریب و دور از فرزندان و خانواده این روزها را تحمل کرد... عکس اول پسر کوچولوی سیستانی قبل از ترخیص از بیمارستان که تنها پوست و استخوان شده بود و عکس دوم یک ماه بعد از ترخیص شیرخوار هست. وقتی برای چکاب مراجعه کرده بود... لبخند زیبای پیروزی و شادی بر لب مادر مثل خورشید می درخشید و تنها کار ممکن این بود که دستهای این معجزه خلقت رو ببوسی... که البته افتخار این بوسه نصیب شریان شد ـ چه لذتی و چه افتخاری....


ميلاد حضرت مسيح (ع) را خدمت تمام مسيحيان عزيز ، تبريك عرض مينماييم


كانكس های اهدايی كمپين انجمن نيك ورزی شريان به مدرسه در روستای آينه سرپل ذهاب


جمعه 96/09/24

حاج منوچهر عبقری بزرگترین خیر حوزه سلامت نطنز به لقاالله پیوست.

با نهايت تاسف وتاثر درگذشت نيك ورز گرامي ويار وياور هميشگي كودكان بيمار مادرزادي قلبي مرحوم حاج منوچهر عبقري كه همواره در راه تحقق اهداف بنياد نيك ورزي شريان كوشش نموده واز هيچ سعي وتلاشي دريغ ننمود موجب غم واندوه خانواده شريان وكودكان بيمار قلبي گرديده اين ضايعه را خدمت جامعه خيرين وهمشهريان وخانوده وبستگان آن مرحوم تسليت عرض نموده وبراي آن مرحوم علو درجات وغفران الهي وبراي بازماندگان صبر جزيل از درگاه ايزد منان خواستاريم. 
از طرف :كودكان بيمار مادرزادي قلبي شريان
علي بروجردي علوي ،سهراب قصاعي،علي آقايي سرشكي ،اميرمهدي جوانمرد (مديرعامل ،هيات مديره هيات امناء بنياد نيك ورزي شريان)


دوشنبه 96/09/20

سركار خانم گوهر خير انديش سفير مهرباني بنياد نيك ورزي شريان

امروز سعادت حضور در منطقه سرپل ذهاب و تحويل كانكس هاي تهيه شده توسط نيك ورزان هميشه همراه بنياد نيك ورزي شريان را داشتيم . 

 

ساعت ٥.١٠بامداد در حال عزيمت به سر پل ذهاب همراه با اسطوره خيرين بانوي هنرمند سركار خانم خيرانديش جهت تحويل تعدادي از كانكس هاي اهدايي شما عزيزان به مردم آسيب ديده زلزله سرپل ذهاب.

سفر به کرمانشاه/https://www.instagram.com

سفر به کرمانشاه/https://www.instagram.com


جمعه 96/09/17

آیهان کوچولو... با دو کیلو و  نهصد گرم وزن و تشخیص جابجایی عروق بزرگ قلبی که یکی از جدی ترین اختلالات قلبی در نوزادان است.  به علت این اختلال خون تیره و روشن با هم تداخل پیدا کرده و در نتیجه در ارگانهای مهم بدن خون کم اکسیژن جریان پیدا میکند. و در نتیجه فرصت بسیار کوتاهی برای انجام جراحی و ترمیم این نقص بزرگ وجود داره – چراکه در صورت ادامه این وضعیت قلب برای جبران کمبود اکسیژن رسانی به بافتها باید کار بیشتری انجام بده و از طرفی ارگانهای مهم در مقابل این وضعیت و کمبود اکسیژن چندان مقاوم نیستند و در زمان کوتاهی دچار اختلال عملکرد و نارسایی میشن. این کوچولو جراحی شده و منتظر بزرگ شدن و وزن گرفتنش هستیم....

 

نیک ورزان والا مقام
بنیاد نیک ورزی شریان که بر اساس رسالت خود و نیاز واقعی و موجود در کشور برای درمان کودکان با بیماری مادرزادی قلبی فعال است ، با برگزاری ماموریت های اموزشی و درمان کودکان نیازمند برای ارتقای دانش و شیوه های اجرایی – مراقبتی تلاش می کند . در فاصله این ماموریت ها کودکان تحت پوشش بنیاد که نیاز به مداخله سریع درمانی دارند به معدود مراکز فعال در زمینه قلب کودکان ارجاع و مورد درمان قرار می گیرند. حمایت دستان مهربان و اندیشه های بزرگ حامیان موجب این گزارش های دلنشین است.قدردان حضور و همراهی شما هستیم.


چهارشنبه 96/09/15


یکشنبه 96/09/12

این پسرمون امیر عباس  ۶ ساله با ۱۷ کیلو وزن که به علت تنگی دریچه در بیمارستان مدرس بالون والووپلاستی شد (گشاد کردن دریچه به کمک بالون). به دلیل کم خونی بدون بیهوشی اینترونشن برای کودک انجام شد. امیدواریم بدون نگرانی و هیچ مشکلی به بازیهای کودکانه و دویدن به سمت فردا برسه....


سه شنبه 96/09/07

یاران و سروران گرامی
دوستان شریان
تلاش می کنیم در مروری مختصر خانواده ها را با تعریف و علایم اولیه بیماری های قلبی نوزادان و کودکان اشنا کنیم تا به عنوان پدر و مادر و افرادی اگاه در اجتماع بتوانیم با حساسیت بیشتری نسبت به سلامت کودکان و عزیزان این سرزمین که اینده سازان ان خواهند بود رفتار کنیم. به خاطر داشته باشیم که ثروت های هر ملت اعضای جامعه ان هستند .کشورها می توانند بدون معدن ادامه حیات دهند ، اما بدون نیروی انسانی و کسانی که جسم و روح و اندیشه سالم داشته باشند ، نمی توانند.
بنابراین در درجه اول به احترام نام انسان و کرامت افریده پرودگار و سپس با اندیشه فردای این سرزمین و عشق به تعالی و پیشرفت، بیشتر بدانیم، بهتر زندگی کنیم و شایسته بهترین ها باشیم

 

اخبار پزشکی/www.sharayancharity.com

https://t.me/sharayancharity

http://Instagram.com/sharayancharity


شنبه 96/09/04

 

   حضور گوهر سینمای ایران بانو خیراندیش در برنامه زنده من و شما

 


چهارشنبه 96/09/01

https://t.me/joinchat

https://t.me/sharayancharity

http://Instagram.com/sharayancharity

                      

                                                

حضور سرکار خانم گوهر خیراندیش در خانه شریان و حمایت ایشان در خصوص کمپین خرید کانکس برای هموطنان زلزله زده کرمانشاه

 


 


یکشنبه 96/08/28

خانواده معظم شريان
امروز همزمان با شهادت ثامن الحجج علي ابن موسي الرضا ، ما هم در فراغ يار قديمي و ياوري وفادار ، پدري مهربان و مديري شايسته به سوگ نشستيم .
امروز جناب اقاي سيد عباس اسعد واقفي ، عضو هيات مؤسس و بأزرس بنياد نيك ورزي شريان ، به ديار باقي شتافت .
مردي از تبار علي ابن ابيطالب ، سيدي مهربان و عاشق خدمت كه جهت نجات كودكان با عشق قدم برداشت و با عشق خدمت كرد، امروز به ديار باقي شتافت و خانواده شريان را در غم فراغش باقي گذاشت .
روحش در أعلي آليين قرين امام هشتم ، ضامن آهو و مظهر عشق مصفا باد .
از تو انچه اموختيم اخلاص عمل و عشق بود ، راهت را در خدمت به كودكان مبتلا به بيماريهاي مادرزادي قلبي ادامه خواهيم داد .
از طرف هيات امناء و هيات مديره بنياد نيك ورزي شريان

 


نیک ورزان والامقام

مردم عزیز ایران
بنیاد نیک ورزی شریان – فعال در زمینه بیماریهای قلبی کودکان – در این شرایط خطیر زلزله در غرب کشور ، وظیفه خود میداند در راستای اهداف خود که کمک به فرزندان و اینده سازان این سرزمین و خانواده های ارزشمند انان است و برای همراهی وحضور در اداره مشکلات ناشی از زلزله در استان کرمانشاه با تمرکز بر نیازهای کودکان ، حضوری فعال داشته وکمک های جنسی خود و خیرین گرامی را از طریق معتبر به دست هموطنان عزیز برساند.
به این منظور پذیرای کمک هایتان بوده و دستتان را به گرمی میفشارد و در برابر شما که به درایت دریافته اید در شرایط کنونی تنها عشق موجب حفظ انسانیت است به احترام تمام قد می ایستد.


ایران عزیز – ما می مانیم

شماره حساب 209157963 – شماره کارت 5894-6370-0002-5525
‏بنام :‎ انجمن نيک ورزي شريان بانك رفاه بلوار كشاورز كد ١٠٧ 
بنام انجمن خيريه نيك ورزي شريان جهت كمك هاي مردمي به هموطنان آسيب ديده زلزله كرمانشاه اختصاص يافته است.
همچنین کمک های جنسی در ادرس : خانه بنیاد نیک ورزی شریان – میدان فاطمی – خیابان بیستون - پلاک 7 جمع اوری می گردند.

 

 

سلام زلزله

آنشب که آمدی من و لیلا و حمید را در خواب بردی نمی دانم دفتر مشقم را از زیر آوار پیدا می کنند یا نه تو به خانم معلم بگو که تکلیفم را نوشته بودم، راستی بقیه آدم ها چی؟ تکلیفشان را انجام داده اند؟ آنشب حمید هم که قول داده بود کمتر شلوغی کند دیگر ساکت شد، ساکت ساکت، برای همیشه ، همه سنگ ها و کلوخ هایی که پدر به نام سقف بر سرمان انباشته بود پیکرهای کوچک مان را در هم کوبید و ...

حمید در زیر آوار، نگران ترس لیلا از تاریکی بود و می گفت نترس "خویشه گی خاسم" من هستم ولی بعد از مدتی دیگر نه حمید بود و نه لیلا و نه من ...

می دانی زلزله، ما که رفتیم ولی روح کوچکمان دید که خیلی ها آمدند همه آنهایی که هیچ گاه در روستایمان ندیده بودیم شان لودر هم آوردند، با کلی کمپوت شیرین و بسته های غذا ولی ما دیگه نبودیم، اگر هم بودیم که به دهان پر  از خاک.... بگذریم ، لودر که می دانی چیست همان ماشینی که در شهرها برای ساخت خانه از آن استفاده می کنند و در روستاها برای برداشتن آوار از سر مردم، مصاحبه هم کردند که قرار است وام بدهند و دستور داده اند خیلی خیلی خیلی سریع باشد همان وامی که به دلیل نبودن ضامن برای پدر برای دادن نصف آن نیز هرگز موافقت نکردند. کاش قبل از آمدن تو وام را داده بودند تا پدر خانه بهتری برایمان بسازد، تا پدر مجبور نباشد هی با گل و سنگ سقف را بپوشاند ، وای "باگوم" ، چقدر سنگین کرده بودی این آوار را ...

نمی دانم زلزله شاید برای دادن وام پدر به پادر میانی تو احتیاج داشتند ، می دانی زلزله با آمدن تو روستای ما را شناختند می گویند کمک به زلزله زدگان ثواب دارد، درست ولی مگر کمک به روستاییان برای زندگی بهتر ثواب ندارد؟ راستی چرا برخی آدم ها برای بیدار شدن و لرزیدن قلب شان نیاز 7/3 ریشتر زلزله احتیاج دارند؟

می دانی زلزله به چه فکر می کنم ؟ به روستای بعدی، ثواب بعدی، درمانگاه بعدی و دستورات بعدی و به زنده های لودر و همدردی ندیده ، به پدر های روستاهای دیگر که با تنگدستی، آوارهای بعدی را تکه تکه بر سقف خراب خود می چینند تا روزی مریم و لیلا و حمیدشان را از زیر آن بردارند، دلم برای لیلا و حمید و مریم های روستاهای بعدی می سوزد می دانی زلزله ما که رفتیم ولی خدا کند روزی بنویسند: "ز" مثل "زندگی" ؟؟؟

 

 

چه سخت است آدمی در بینوایی

نپرسند از غمش یک لحظه حالی

ولی هر لحظه اینجا یک دلی هست

که گیرد از رفیق بینوا دست

نیک ورزان والا مقام 

بنیاد نیک ورزی شریان برای حضور-همراهی-حمایت و همدلی شما در اندوه جانگداز هموطنان غیور کرد خاضعانه قدردان است. هدایای ارزشمندتان پیامی از محبت و شرافت برای غیورمردمان کرد به همراه دارد. امید است با گرمای این همراهی ایستاده بمانند تا پاییز سرد ویرانی به پایان آید.

عزیز ایرانی

هموطنانت می مانند تا تو برپاخیزی


چهارشنبه مورخ 96/08/24

 

                                           


سه شنبه مورخ 96/08/23

نیک ورزان والامقام
مردم عزیز ایران
بنیاد نیک ورزی شریان – فعال در زمینه بیماریهای قلبی کودکان – در این شرایط خطیر زلزله در غرب کشور ، وظیفه خود میداند در راستای اهداف خود که کمک به فرزندان و اینده سازان این سرزمین و خانواده های ارزشمند انان است و برای همراهی وحضور در اداره مشکلات ناشی از زلزله در استان کرمانشاه با تمرکز بر نیازهای کودکان ، حضوری فعال داشته وکمک های جنسی خود و خیرین گرامی را از طریق معتبر به دست هموطنان عزیز برساند.
به این منظور پذیرای کمک هایتان بوده و دستتان را به گرمی میفشارد و در برابر شما که به درایت دریافته اید در شرایط کنونی تنها عشق موجب حفظ انسانیت است به احترام تمام قد می ایستد.


ایران عزیز – ما می مانیم

شماره حساب 209157963 – شماره کارت 5894-6370-0002-5525
‏بنام :‎ انجمن نيک ورزي شريان بانك رفاه بلوار كشاورز كد ١٠٧ 
بنام انجمن خيريه نيك ورزي شريان جهت كمك هاي مردمي به هموطنان آسيب ديده زلزله كرمانشاه اختصاص يافته است.
همچنین کمک های جنسی در ادرس : خانه بنیاد نیک ورزی شریان – میدان فاطمی – خیابان بیستون - پلاک 7 جمع اوری می گردند.


 

دوشنبه مورخ 96/08/22

 

فرحناز خانم – دختر 11 ساله شریانی با عدم تشکیل کامل دریچه پولمونر-سوراخ بین بطنی و اختلال در عروق ریوی و کرونری اهل ایرانشهر که چند ماهی هست مراحل بررسی و درمان دارویی برای امادگی جراحی رو پشت سر گذاشته و برای جراحی بستری هست.
در بعضی از بیماری های قلبی اطفال خداوند ابداعات جالبی به خرج داده است ، به این معنا که بعضی از این اختلال ها با نقایصی همراه هستند که اگر نقص ثانویه وجود نداشت، شرایط بیماری با زندگی در مغایرت بود.در واقع نقص دوم به نوعی نقص اول رو پوشش داده و مدتی به حفظ شرایط بیمار کمک میکنه و در غیر اینصورت نوزاد در لحظه حیات می مرد. اما این یک ثبات موقت هست و ادامه شرایط درمان نشده بیماری موجب نارسا شدن قلب خواهد بود.
حالا دختر کوچولوی ایرانشهری منتظرلطف پروردگار و حمایت خیرین شریانی هست. به خدا میسپاریمش....

 

                                                          

 

 

حامیان شریان